Představení spolku a Den Země

Dne 22. dubna 2017 jsme v rámci představení našeho spolku veřejnosti a také v rámci Dne Země uskutěčnili výpravu na Rychnovský vrch, vypínající se do výše 541 m n.m. mezi obcemi Třebařov a Rychnov na Moravě, podle jehož lidového názvu jsme náš spolek pojmenovali.

Výšlap byl doprovázen výkladem týkajícím se jak zaměření a účelu vzniklého spolku, tak samotného Rychnovského vrchu, včetně důvodů vedoucích k pojmenování spolku právě po daném kopci.

Výprava na Rychnovský kopec byla završena opékáním buřtů.

V samotném závěru na zájemce čekala možnost plavby na loďce do podzemí MVE v Třebařově s výkladem o historii zdejšího významného vodního díla zahrnujícího mimo jiného zastropený náhon a akvadukt, jimž vodní tok překonává odtokovou část náhonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *